Манчестър Сити отново е лидер в английския шампионат. "Небесносините" победиха с 3:1 като гости Кристъл Палас в двубой от 34-ия кръг и вече са с 83 точки на лидерската позиция във Висшата лига.

След точно четвърт час игра на стадион "Селхърст Парк" в Лондон шампионите поведоха след точен завършващ удар на Рахим Стърлинг и пас на Кевин де Бройне.

Сити игра пестеливо през втората част, но достигна до нов гол и той отново беше на сметката на английския национал Стърлинг, който се разписа отблизо в 63-ата минута след асистенция на Лирой Сане.

"Орлите" върнаха едно попадение след точно изпълнение на фаул в 81-ата минута на Лука Миливоевич.

Отборът от Манчестър оформи крайното 3:1 с бърза контра в 90-ата минута. Автор на гола стана Габриел Жезус в последните секунди на срещата след подаване на белгийския национал Де Бройне.

Тимът на Кристъл Палас е в средата на класирането с актив от 39 точки и може да бъде сигурен за мястото си в елита и догодина.

По-късно днес Ливърпул играе у дома с Челси и може да си върне първото място при евентуална победа, но "червените" ще бъдат с един изигран мач повече в сравнение със Сити.

В понеделник вечерта Арсенал гостува на Уотфорд в последната среща от 34-ия кръг във Висшата лига.