Берое и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в мач от плейофната фаза на Първа лига.

Разградчани изиграха поредния си слаб мач, но този път късметът бе с тях и ги измъкна в края.

В 93-ата минута Лудогорец изпълняваше корнер, със сигурност последната ситуация в мача. Драгош Григоре засече центрирането с глава, Душан Перниш изби, но за негово съжаление в гредата и топката се оплете в мрежата му за 1:1.

Този гол може да се окаже с цената на титла за разградчани.

Те увеличиха преднината пред раздирания от проблеми, но и с мач по-малко ЦСКА на 6 точки, седмица преди директния мач на "Българска армия".

Преди гола на Григоре, съществуваше възможността, Лудогорец да гостува след седмица на ЦСКА, със само 2 точки преднина.

В днешния двубой Берое бе по-добрият тим на терена и сякаш заслужаваше успеха.

Старозагорци имаха надмощие през първата част, когато гостите от Разград почти не преминаваха централната линия, което им се случва изключително рядко.

Домакините обаче не успяваха да се възползват от положенията си.

Такива имаше и през втората част, когато все пак Лудогорец успя да изравни играта, но без да създаде нищо опасно.

Пет минути преди края, изглежда сякаш Берое отбеляза победния си гол.

Вкара го Педро Еуженио, с шут от далечна дистанция, влетял право в сглобката на Пламен Илиев.

По този начин португалецът донесе втора поредна победа на Берое, след тази на "Герена" преди седмица.

Съдбата обаче се усмихна на Лудогорец, в последната минута, с щастлив рикошет в гредата, но все пак гол, и точка. Точка, която след седмица, може да изглежда решителна.