Локомотив Пловдив и Черно море завършиха наравно 1:1 на Лаута в много динамичен мач от междинния 17-и кръг на българския футболен шампионат.

Срещата бе белязана от две много пресилени отсъдени дузпи през първото полувреме и като цяло слабо представяне на главния рефер Георги Давидов, който през второто полувреме спести червен картон на Виктор Попов от гостите.

Пабло Гарсия и Димитър Илиев съответно бяха точни от бялата точка и така се оказаха единствените попадения в мача.

Равенството изкачва Черно море на третата позиция с актив от 29 точки, колкото има и Ботев Пловдив. Локомотив се изравни по точки с Берое - 24, но го изпревари за шестото място с по-добрата си голова разлика.

Черно море имаше повече шансове да стигне до крайния успех през второто полувреме, но продължава силната си серия от мачове без поражение, като вече те са 10 поредни.

Мачът започна с дузпа за "моряците" в деветата минута, след като Евгений Сердюк падна след съприкосновение с Кристиан Гомис. Контактът бе минимален, но Георги Давидов посочи бялата точка и от нея Пабло Гарсия бе точен.

На другата врата Георги Минчев направи пропуск, но се стигна до 34-ата минута, когато Лукас Салинас падна след предполагаемо настъпване от Даниел Димов. Отсъдена бе втората пресилена дузпа в мача и Димитър Илиев реализира за 1:1.

В края на полувремето Бирсент Карагерен отправи много опасен удар, който бе спасен класно от Иван Дюлгеров. Малко по-късно стражът спаси още един шут.

В 63-ата минута Черно море имаше два последователни шанса да отбележи за 2:1. Първо Мартин Дичев отправи удар покрай вратата, а след това Велислав Василев изпусна с глава от много изгодна позиция след центриране на Андраде.

В 67-ата минута дойде най-добрата възможност за "моряците", когато Андраде изведе Сердюк, но Илко Пиргов направи впечатляващо спасяване с една ръка.

В 72-ата минута Виктор Попов, който вече имаше жълт картон, направи груб шпагат, при който съдията дори не отсъди нарушение. Мълчанието му вбеси пловдивската публика и треньорът Александър Тунчев. И с право.

До края на мача двата отбора продължиха да атакуват, но така и не се стигна до победен гол на Лаута.