Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след минимална победа с 1:0 над Пирин (Благоевград) в Овча Купел.

Гол на бившото "орле" Тони Тасев в началото на второто полувреме реши срещата, като това е трета поредна загуба за благоевградчани във всички турнири.

Славия се присъединява към отборите на Локомотив Пловдив и Левски, които вчера също заслужиха място във финалната осмица.

Още в първата минута на мача вратарят на Пирин Ник Хенгелман направи двойно спасяване след последователни удари на Ерол Дост и Петер Макрилос.

В 33-ата минута Спас Георгиев центрира от десния фланг и Преслав Йорданов засече с глава, но нацели страничната греда.

В 51-ата минута Славия стигна до победния гол. Радослав Кирилов центрира от фланга и Тони Тасев изпревари Педро Ферари, отклонявайки топката във вратата за 1:0.

До края на мача Пирин имаше още една добра възможност да вкара гол, но и Станислав Манолев удари греда с техничен удар от дистанция.

В самия край Кирилов от домакините мина като Лионел Меси през няколко бранители на благоевградчани, но когато трябваше да стреля, реши да финтира и вратаря, което се оказа грешка.