"Славия" и "Берое" завършиха наравно 1:1 в мач от първия кръг на Първа професионална лига, игран на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Носителят на Купата на България - "Славия", бе отборът, който може повече да съжалява за изпуснатия успех, след като имаше по-добрите голови положения, а и бе по-добрият тим, особено през втората част.

Първата добра възможнсот в мача бе в полза на домакините.

Цветелин Чунчуков бе изведен на добра позиция от Галин Иванов, но се забави и ударът му бе блокиран от Георги Ангелов.

Постепенно "Берое" заигра по-добре, за да се стигне до 29-та минута, когато старозагорци откриха резултата.

Точен бе Мартин Камбуров, който с прекрасно изпълнение с глава не остави шансове на младия вратар на "белите".

Снимка: БТА

"Славия" можеше да се върне в мача само шест минути по-късно, но Момчил Цветанов направи непростим пропуск от няколко метра пред опразнената врата на "Берое".

"Белите" все пак успяха да стигнат до изравнителен гол в началото на втората част.

Галин Иванов пое пред собственото наказателно, премина двама играчи в зелено и пусна чудесен пас към влезлия като резерва Милчо Ангелов. Нападателят на "Славия" преодля Душан Перниш и вкара за 1:1.

До края на мача по-добрите шансове бяха в сметката на домакините, като възпитаниците на Златомир Загорчи могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха.

Най-чистата ситуация се откри пред Галин Иванов, който в 77-та минута от непосредствена близост стреля право в Душан Перниш.

За "Славия" предстои мач срещу "Хайдук" (Сплит) в турнира Лига Европа, а след това гостуване на "Локомотив" в Пловдив, докато "Берое" ще е домакин на шампиона "Лудогорец".