Отборите на Славия и Ботев (Пловдив) взеха по точка, завършвайки 0:0 в отложен мач от единадесетия кръг на родното футболно първенство. За домакините това бе четвърти пореден мач без победа, а за гостите - трети, като и за трети пореден двубои "канарчетата" не успяха да отбележат гол в противниковата врата.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на "белите" Димитър Ларгов, който почина на 84-годишна възраст преди няколко дни. Футболистите и на двата отбора излязоха на терена със специални фланелки с неговия лик и №5.

В отрицателните температури в столицата и двата отбора не предложиха особено атрактивен и качествен футбол, a головите възможности пред двата тима се брояха на пръстите на едната ръка и така и не бяха реализирани.

Славистите остават в зоната на изпадащите с 9 точки след 13 кръга, докато пловдивчани, които бяха разбити с 6:0 от градския съперник Локомотв през уикенда, към момента са девети в класирането с 14 точки.