Славия и Ботев (Враца) дадоха старт на шестия кръг в българското първенство със зрелищно 2:2 в София.

Не мина и без драма, след като "белите" изглеждаха като отбор с пълен контрол върху играта и водиха с 2:0 до 65-ата минута. Но изпуснаха точки.

Техните мачове дотук са головите украшения на сезона - в шест двубоя на славистите, попаденията са вече 21.

Гостите от Враца започнаха силно в мача и удариха греда чрез Валери Домовчийски, за да... получат гол от Цветелин Чунчуков в 38-ата минута.

Георги Йомов удвои в 59-ата и изглеждаше, сякаш Славия върви към трите точки.

Доминик Янков обаче върна гостите в мача с шут с левия крак от 20-ина метра, а Мирослав Будинов изравни 11 минути преди края.

Резултатът със сигурност ще е страхотен стимул за отбора на Сашо Ангелов - отборът от Враца преди седмица измъкна точка след изоставане и от Черно море (1:1).

Като допълнителен "допинг" идва и новината, че Валери Божинов е почти готов за игра и може да се включи още в следващия кръг.