Славия до голяма степен реши проблемите си в битката за оцеляване в елита с убедително 3:0 като гост на Етър. "Белите" нанесоха и трите си удара след почивката, когато по левия фланг на атаката им вилня Радослав Кирилов.

Все повече информации има, че той ще бъде извикан в националния отбор за юнските контроли от селекционера Ясен Петров и, след видяното във Велико Търново, това няма да е изненада.

Кирилов откри резултата след грешка на вратаря на домакините Христо Иванов в 54-ата минута. Стражът излезе, но не пресече центриране по земя и крилото вкара на празна врата.

В 69-ата минута дойде и моментът на мача - Кирилов заби от въздуха топката във вратата пак от любимата си позиция леко вляво на атаката, с десния крак, в обратния ъгъл. Класически гол, напълно отчаял Етър.

Домакините изнесоха линията на отбраната много напред, за да търсят натиск и евентуален обрат, но вместо това ги заля лавина от "бели" контраатаки.

И пак вездесъщият Кирилов даде асистенция на Питър Макриос, който от метър нацели не мрежата, а горната греда. След това тази комбинация вече сработи - пак крилото проби, стреля в страничния стълб, а австралиецът Макриос довкара - 0:3. Девет минути преди края нещата станаха класически.

Славия вече има 30 точки в групата на последните четири отбора и е на цели 6 от последните две места. Втори (12-и) е Ботев (Вр) с 28 т., Монтана има 24, а Етър - 22.

Остават по три двубоя на всички тимове в карето, като в петък Монтана приема Славия, а Етър е домакин на Ботев (Враца).