Славия постигна важна победа с 1:0 при домакинството си на Ботев (Враца) в първа среща от 13-ия кръг на български футболен шампионат.

"Белите" стигнаха до първи успех в първенството от 19 септември, когато изненадващо победиха шампиона Лудогорец. Днешните три точки идват в деня, в който голямата легенда на отбора Александър Шаламанов бе погребан, но за жалост играчите на клуба нямаха възможността да присъстват на тъжното събитие.

Единственото попадение за "белите" вкара завърналият се в отбора Иван Минчев, а за триумфът помогна червен картон на Чавдар Ивайлов от гостите. Врачани са в много лоша серия от десет поредни мача без победа и са на 12-а позиция с 11 точки. Славия вече е трети с 23 точки.

В 19-ата вратарят на Ботев Враца Красимир Костов направи поредните си две изумителни спасявания през сезона. Той парира последователни удари на Георги Вълчев и Емил Виячки. На втората реакция би завидял всеки вратар по света.

В 27-ата минута дойде червеният картон за врачани. Чавдар Ивайлов бе изгонен директно заради настъпване на Виячки. Разглеждане с ВАР помогна за решението на съдията Ивайло Ненков.

Славия стигна до своя гол в 44-ата минута. След няколко подавания в наказателното поле Емил Стоев отклони за Иван Минчев и нисичкият халф с удар по земя вкара първия си гол след завръщането си в клуба.

През втората част врачани имаха претенции за червен картон на Тони Тасев, който удари без топка в лицето Мартин Николов, но след разглеждане с ВАР този път съдията прецени, че Тасев заслужава само жълт картон.