Локомотив (Пд) взе задължителни три точки с домакинско 2:0 срещу Царско село, като пропусна да разгроми гостите. Пропуски, каквито се виждат обикновено в селекция с куриози, както и някои брилянтни изяви на вратаря на съперника Джони Пласид, запазиха резултата в такъв скромен вид.

Локо напълно надигра противника и поведе след страхотно изработен гол на Георги Минчев в 23-ата минута. Тогава националът Момчил Цветанов проби отляво и сервира топката на празна врата на нападателя, който нямаше проблем да накаже бившия си отбор.

До края на първото полувреме Локо натисна, заигра атрактивно и изпусна поне още три чисти положения. Но едното бе направо фрапантно.

Димитър Илиев получи подарък от Пласид, който искаше да изнесе топката с пас, но я подаде точно на капитана на домакините. Той елиминира вратаря, остана на празна врата, но учудващо не стреля, а сякаш искаше да влезе с топката във вратата. Луис Педро се хвърли отчаяно пред голлинията, а националът стреля в гърдите му, а после - сякаш изненадан от това развитие, поиска дузпа за игра с ръка, каквато нямаше. Всички в ложите и на пейката на Локо се държаха за главите - такъв пропуск се вижда наистина рядко.

През второто полувреме нищо не се промени - Локо продължи да напада и да изпуска, като особено куриозен бе един момент с три поредни удара от упор.

Първите два бяха спасени от Пласид, а третият спря в гредата. Но гол пак не падна. И в 67-мата минута гостите с първото си положение трябваше да изравнят, но Стефан Христов изпусна от 2 м, стреляйки в тялото на Илко Пиргов. Това бе моментът Царско село да накаже пропуските на Локо, но... гостите го изпуснаха.

В 73-ата минута Минчев ги довърши с втори гол и логичното се случи.

С успеха "черно-белите" се утвърдиха на второ място с 46 точки, с три повече от третия ЦСКА и на 6 зад лидера Лудогорец, но с един изигран мач повече от двата конкурента.