Два големи мача в Италия в четвъртък вечер оставиха повече въпроси, отколкото отговори около върха в класирането.

В Рим Рома и Аталанта завършиха 1:1, като гостите водиха в резултата до 75-ата минута с гол на Руслан Малиновски, но Брайън Кристанте изравни за "вълците". Победа пращаше Аталанта на второ място пред Милан, но сега отборът от Бергамо остава трети и ще се бори за мястото си в топ 4 с всички сили в оставащите 6 кръга.

В Неапол бе голямото шоу, като Наполи прегази Лацио с 5:2, но и двата отбора имаха двуцифрен брой голови положения. На стадион "Диего Марадона" Лоренцо Инсине и Матео Политано дадоха аванс от 2:0 на домакините до 12-ата минута.

Пак капитанът Инсине вкара за 3:0 в 53-ата минута, а малко след това Дрис Мертенс направи резултата още по-впечатляващ. В това време гостите създаваха и изпускаха положения, преди най-после с два бързи гола в 70-ата и 74-ата минута на Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич да се върнат в играта.

Виктор Осимен обаче затвори мача с пети гол и Наполи записа убедителен успех срещу пряк конкурент за четворката.