България отново не успя да победи Украйна след равенство 1:1 в Одеса. Така футболните ни национали записаха шести пореден мач без успех срещу този съперник, но за разлика от последните два пъти сега поне не загубиха, а записаха равенство. На стадион “Черноморец” домакините доминираха през целия мач, българите отбелязаха с единствения си удар във вратата, а Украйна вкара три гола, които бяха отменени.

Освен това двамата вратари, които Ясен Петров използва, Николай Михайлов и Светослав Вуцов, направиха редица впечатляващи спасявания.

Украинците напълно очаквано се впуснаха напред още от първата минута, като след по-малко от 60 секунди диагонален шут на Александър Зинченко мина над гредата, а в шестата минута Андрий Ярмоленко проби отдясно и центрира във вратарското поле, но Кристиан Димитров изби. Българите опитаха да отговорят с няколко контраатаки, които обаче не завърших с нещо съществено.

Всички действия напред за домакините се развиваха изцяло по десния фланг, където действаше Ярмоленко, който залагаше на центрирания в наказателното поле. В единадесетата минута Александър Зубков пропусна с глава, а четири по-късно Украйна стигна до гол в мача, след като Артьом Довбик отбеляза, но попадението бе отменено правилно заради засада.

В 24-ата минута Иван Турицов, който влезе на мястото на контузилия се Едисон Йорданов, си изкара жълт картон за нарушение на границата на наказателното поле. Ударът на домакините обаче премина над вратата на Николай Михайлов. В следващите минути футболистите в синьо доминираха изцяло, но без да успеят да материализират превъзходството си.

И точно тогава, в 35-ата минута, България отбеляза с първия си удар в мача. Радослав Кирилов бе най-съобразителен при дълга топка от нашата половина, която обърка защитниците на Украйна, а десетката на нашите от десетина метра преодоля Хеорхий Бушчан за 1:0.

В продължението на първата част Николай Михайлов направи две последователни феноменални спасявания, с които спря украинците да отбележат.

Три минути след началото на второто полувреме Зинченко нацели греда, а две минути след това пред България се откри нова възможност, отново след неразбирателство в защитата на домакините. Изсипана топка отново обърка бранителите в синьо, но този път Радослав Кирилов не успя да отиграе достатъчно скоростно.

Резервеният вратар Светослав Вуцов, който се появи в игра на почивката, направи две спасявания в първите 10 минути след влизането си, а в 56-ата украинците пак отбелязха и този гол пак не бе зачетен заради засада. Той бе дело на Андрий Ярмоленко, който се разписа от няколко метра.

Десет минути след това отменените попадения за домакините станаха три, като и този път Ярмоленко прати топката в мрежата на Вуцов, но отново от нередовна позиция - засада.

Десетина минута преди края украинците все пак успяха да изравнят. Тарас Степаненко шутира отдалеч за 1:1, след като центриране отдясно рикошира в защитник на България и се озова в краката на Степаненко, който прати топката с мощен шут във вратата на българския тим.

В първата минута от добавеното време Виктор Коваленко можеше да донесе победата на своя тим, но от няколко метра и малък ъгъл стреля над вратата. Натискът на домакините се засили и Вуцов отново трябваше да се намесва в продължението, спасявайки нова опасност.