Ювентус започна успешно сезона си в Шампионска лига, но даде свидна жертва при победата в гостуването на Валенсия с 2:0 след две реализирани дузпи от Миралем Пянич.

Мачът бе белязан от исторически първи червен картон на Кристиано Роналдо в Шампионската лига. Случи се след общо 154 участия. Санкцията най-вероятно ще означава поне два мача наказание, което лишава португалецa от завръщането на "Олд Трафорд".

Решението на съдията Феликс Брих през първата част бе много спорно, но е факт, че Кристиано прояви агресия срещу противников играч. След като видя червения картон напусна терена с насълзени очи.

Ювентус изигра много силно първо полувреме и направи куп пропуски пред вратата на "прилепите", но не без помощта на бразилския страж Нето.

Така се стигна до историческата 29-ата минута, когато Роналдо бе изгонен. След сблъсък с Мурило колумбиецът падна на земята и португалският му съперник се опита да го хване за косата, за да го вдигне.

Това вдигна целият стадион на крака, а съдията зад вратата подсказа на Феликс Брих. Основания за картон имаше, но сякаш санкцията бе прекалена.

Въпреки че изостанаха с човек по-малко, "бианконерите" заслужено стигнаха до гол. Те получиха дузпа, след като Даниел Парехо удари с крак главата на Жоао Кансело. Преди това играчът на Ювентус нацели греда. Пянич реализира от бялата точка.

В началото на втората част Юве получи втора дузпа. Мурило фаулира Бонучи след центриране от корнер. Пянич отново хладнокръвно вкара за 2:0.

След второто попадение Валенсия опита да се настани по-трайно в половината на съперника, но така и не успя да oсъществи по-осезаем натиск и логично загуби.

В другата среща от тази група Манчестър Юнайтед очаквано победи при гостуването си на швейцарския Йънг Бойс - 3:0.

Пол Погба се разигра с две попадения. Първото дойде след страховит шут в горния десен ъгъл на вратата, а вторият от грешно отсъдена дузпа за игра с ръка.

Антони Марсиал оформи класиката в хода на втората част.