Локомотив (Пловдив) победи Витоша (Бистрица) с 2:1 като домакин и прекъсна негативната серия от три мача без победа в шампионата.

Загубата пък е трета поредна за бистричани и те започнаха да заличават добриите впечатления от началото на сезона.

Срещата привидно бе равностойна, но по-голямата индивидуална класа на домакините си каза думата в ключови моменти.

Първата добра възможност бе пред бистричани. В 15-а минута Четин Садула пропусна от добра позиция след добра игра на Григор Долапчиев.

Две минути по-късно Локомотив получи правото да изпълни дузпа. Посинкович бе съборен от Милчев и от бялата точка Димитър Илиев не сгреши с хладнокръвно изпълнение - 1:0.

Последва пропуска на Долапчиев в 32-а минута, а малко след това и Георги Купенов с глава стреля неточно.

Витоша изпусна своите шансове и си плати скъпо за това. В 41-а минута Озболт реализира красиво попадение с фалцов удар от границата на наказателното поле за 2:0.

В 73-а минута все пак бистричани върнаха едно попадение. Активният Долапчиев се разписа след центриране отдясно на Гьонов.

Така Локомотив се настани на петата позиция с актив от 20 точки, а Витоша е 10-и с 13 пункта.