Треньорската смяна в Лудогорец изглежда неизбежна, а шампионите могат да бъдат с нов наставник още за следващия си двубой, който е в неделя срещу Черно море.

Заради слабата игра и незадоволителните резултати, Анте Шимунджа по всяка вероятност ще напусне поста, а на неговото място ще се завърне Ивайло Петев - човекът, който вкара Лудогорец в елита и донесе първите му две титли.

Според "24 часа", бившият национален селекционер дори вече освежава жилището си в града, което ползваше в първия си престой начело на разградчани, продължил три години.

За последно Петев бе национален селекционер на Босна, а макар да успя да класира балканската страна сред най-добрите в турнира Лига на нациите, неговият договор така и не бе подновен.

За завръщането му в Разград се заговори още преди две седмици, докато Лудогорец все още бе част от европейските турнири, където отпадна от Андерлехт след дузпи.

Сякаш на този етап ситуацията е такава, че никой не се пита дали ще има треньорска рокада, а въпросът единствено е кога ще се случи тя.

Шампионите изостават с 4 точки от лидера в класирането ЦСКА, а ако продължат да играят по този начин, то вероятно поражението от Пирин, няма да е последният мач с наивно изгубени точки.

От подновяването на шампионата през 2023-а, Лудогорец победи трудно последния в класирането Спартак (Варна) с 2:1, победи Славия със същия резултат след гол в последната минута, а след това направи равен с Левски и загуби от Пирин.