Левски победи Локомотив (София) в столичното дерби от 11-ия кръг на българския футболен шампионат.

Големият мач се игра за първи път от седем години заради изгнанието на "железничарите" във Втора лига, но при подновяването му определено не разочарова.

"Сините" на Станимир Стоилов направиха обрат след ранен гол на Октавио, като Здравко Димитров бе точен след това, а Билал Бари вкара първия си шампионатен гол и той се оказа победен. 20 минути преди края Пламен Крачунов видя как ударът му от дузпа е спасен от Николай Михайлов.

Така Левски взе първата си победа в първенството от 28 август, когато надви Берое. Тя е и първа за Мъри в шампионата и сега тимът му се изкачи до осмата позиция с 11 точки. Локото е седми с 13.

Снимка: БТА

Мачът започна шокиращо за "сините". Още в 90-ата секунда Александър Александров отправи красив удар от дистанция, като топката срещна горната греда. Бразилецът Октавио обаче внимаваше и направи лесна добавка покрай Николай Михайлов за 1:0. Последният гол, който Локо вкара на Левски за първенството отново бе на бразилец - Том бе точен при победата с 1:0 през 2014-а.

В 26-ата минута Локото отново бе близо до гол след центриране на Мики Орачев и удар с глава на Илия Димитров. Нападателят обаче непокрит стреля твърде слабо с глава и в тялото на Михайлов.

Първият истински добър шанс за Левски дойде след половин час игра. Билал Бари направи страхотно двойно подаване с Борислав Цонев, но когато трябваше да направи най-лесното пропусна сам срещу вратаря Александър Любенов. Поредният му голям пропуск с екипа на "сините".

Все пак импулсът на символичните гости даде резултат в 37-ата минута. Здравко Димитров се разписа за 1:1 с удар подобен на този на Октавио. Асистенцията бе на Борислав Цонев.

Снимка: БТА

В 50-ата минута Локо София поиска дузпа за нарушение срещу Илия Димитров от Христос Шелис. Ситуацията бе разгледана с ВАР и Радослав Гидженов посочи играта да продължи.

Левски вкара втори гол в 57-ата минута. Далечен пас на Адриан Краев намери Билал Бари, който този път не сгреши сам срещу вратаря, макар и от малък ъгъл. Това бе първото му попадение за Левски в общо 26-ия му мач.

В 66-ата минута "железничарите" отново поискаха дузпа, този път заради игра с ръка на Драган Михайлович и в същото време негово нарушение срещу Ивайло Димитров. Този път Гидженов отиде да гледа ситуацията на монитора и посочи бялата точка. От бялата точка Пламен Крачунов стреля, но Николай Михайлов направи впечатляващо спасяване. Останаха съмнения, че двата крака на вратаря са пред гол линията при изпълнението, но нямаше повтаряне на дузпата.

Снимка: БТА

Локо продължи да търси изравняването, но бе уязвим на контраатаки. В 64-ата минута след центриране от корнер Гьоко Зайков стреля точно с глава, но в обятията на вратаря.

Последните десетина минути на мача бяха много спокойни, но само привидно. В 96-ата минута Илия Димитров получи остро центриране от фланга, но бе изпреварен от защитник в последния момент. След това ново опасно центриране на Александър Александров бе засечено, но топката отиде далеч в аут.