"Славия" спечели с 2:0 домакинството си на "Дунав" (Русе) в мач от петия кръг на Първа лига.

Това бе втори успех за "белите" от началото на сезона, като носителят на Купата на България имаше и голяма доза шанс по време на срещата.

През първата част тимът на "Дунав" изпусна дузпа, а "Славия" поведе от доста спорна такава след час игра на националния стадион "Васил Левски".

Снимка: Bulphoto

Първите добри положения в мача бяха в сметката на "Славия", като с пропуски се отчетоха Гамаков и Ангелов.

Гостите от Русе пък трябва да съжаляват, че не се оттеглиха с преднина на полувремето, след като получиха право да изпълняват дузпа в 26-та минута.

Шут на Глаусио срещна ръката на Андреа Христов. Зад топката застана Божидар Васев, но ударът му бе спасен от опитният Георги Петков.

Русенци имаха сериозни претенции за още две дузпи. Едната в края на първата част и такава в 60-та минута, но и в двете ситуации съдията показа жълт картон за симулация.

Само две минути след втората претенция на "Дунав", съдията отсъди дискусионна дузпа в ползна "Славия".

Тя бе вирена за опасна игра на грешникът от първата част Божидар Васев срещу Галин Иванов. Освен, че нарушение нямаше, при подаването към него, Иванов бе и в засада, която бе подмината от реферите.

Потърпевшият застана зад топката и не сгреши - 1:0 за "Славия".

Само 4 минути по-късно - в 67-та, Славчо Шоколаров удвои резултата с истински шедьовър от далечна дистанция.

Халфът на "белите" си спря топката и от над 30 метра я насочи неспасяемо в горния ъгъл на вратата.

До края "Дунав" потърси изравняване, но без резултат, докато тимът на "Славия" имаше няколко опасни контраатаки, а при една от тях съдията подмина дузпа за "белите".

Така "Славия" събра актив от 7 точки и посреща шампиона "Лудогорец" в следващия кръг, докато "Дунав", който има 3 пункта ще е домакин на "Септември".