Съдийската комисия към Българския футболен съюз спря правата на реферите Радослав Гидженов и Ивелин Занев.

Любопитното е, че и двамата изгоряха заради мачове на "Герена" в рамките на няколко дни.

Заради грешките си в мачовете на Левски срещу Черно море и Царско село, двамата главни рефери заедно с асистентите си, са със спрени права до края на сезона, който така или иначе ще приключи окончателно в следващите 10 дни.

Радослав Гидженов отнесе наказанието си заради мача Левски - Черно море, завършил с победа 2:1 за "сините".

След мача "моряците" имаха доста претенции към рефера, но основната му грешка, заради която получава наказанието си, е победният гол на Левски 15 минути преди края, при който имаше засада.

Ивелин Занев пък получи наказание за вчерашния мач между Левски и Царско село, завършил при равенство 1:1.

Двата тима изиграха изключително интересен мач с много положения, който можеше да завърши по всякакъв начин, но бе белязан и от сериозни съдийски неточности в двете посоки.

Освен редицата сгрешени нарушения, Занев се отличи с две много групи грешки в средата на втората част.

Първата бе неотсъдена дузпа в полза на Царско село, когато топката се удари в ръката на "синия" бранител Живко Атанасов.

Няколко минути по-късно реферът допусна нова груба грешка, като не изгони играч на Царско село. Това бе Христо Попадийн, който имаше жълт картон и влезе по доста груб начин в краката на играч на Левски.

Ивелин Занев отсъди нарушението, но не се престраши да изгони Попадийн.