Фулъм загуби у дома с 1:2 от Кардиф реванша от плейофния полуфинал в Чемпиъншип, но след 2:0 навън в първия мач отива на финала.

Лондонският отбор, за който са играли и трима българи - Димитър Бербатов, Николай Бодуров и Станислав Манолев, ще се изправи на 4 август на празния стадион "Уембли" срещу Брентфорд.

Това е едно от големите съперничества на Западен Лондон - район на столицата с четири прастари клуба. Освен двата споменати, тук са още Куинс Парк Рейнджърс и Челси. Така след "сините", които са един от грандовете в елита, поне още един тим от квартала ще е във Висшата лига през следващия сезон - победителят от Брентфорд - Фулъм.

Дербито има над 100-годишна история и е белязано с немалко славни мачове, но нито един не е имал такова колосално значение като този на 4 август, който предстои.

Само финансовото изражение на победата е от над 100 милиона лири, които клубът-нов член на елита ще получи в следващите 12 месеца.

На терена в четвъртък Къртис Нелсън даде преднина на гостите от Уелс още в 8-ата минута, но секунди по-късно Фулъм изравни чрез култовата фигура Неескенс Кебано, за когото няма нужда да се впускаме в обяснения на кого е кръстен от родителите му.

Лий Томлин даде нов аванс на Кардиф в 47-ата минута и настанаха тежки минути за домакините. Но те оцеляха, за да стигнат "Уембли", където ги чака старият враг от Западен Лондон.

Фулъм за последно игра във Висшата лига съвсем наскоро - преди година изпадна от елита.

Брентфорд не е играл на най-високото ниво в Англия от сезон 1946-1947 г.