На фона на трагичното представяне на мъжкия национален тим по футбол на България, младежите до 21 години успяха да внесат лъч надежда.

Младите "лъвове" постигнаха впечатляваща победа с 3:0 над Полша, в мач от квалификациите за Евро 2021.

До този момент поляците бяха начело на групата без поражение, но отнесоха три попадения на стадион "Славия" в столицата.

България тотално надигра противника, който бе категоричен фаворит преди двубоя. Успехът можеше да е дори по-убедителен, но момчетата в бяло направиха доста пропуски.

Над всички пък бе Станислав Иванов от Левски, който се отчете с асистенция и два гола за престижния успех.

Снимка: БТА

Първите 30 минути на мача бяха доста скучни, но след тях Полша имаше два добри шанса, а България отговори с греда на Валентин Антов.

Ключовият момент в тази първа част дойде в 43-ата минута, когато Камил Пестка изпълни безумен тъч, хвърляйки топката право в краката на Ивайло Найденов.

Той изведе Станислав Иванов, а крилото на Левски отлично намери Тонислав Йорданов, който макар и да не отправи възможно най-добрия удар, успя да открие резултата.

Поляците опитаха натиск още в началото на второто полувреме, но бързо бяха шокирани.

Само в рамките на 10 миути Станислав Иванов избухна с два гола, давайки класически аванс на България.

В 68-ата минута пък Каро Фила репликира съдията и си изкара глупав червен картон, с което съвсем реши мача, а победата на българският тим можеше да е доста по-убедителна.

Така България се изкачи на третото място с 8 точки, две зад днешния ни съперник и три зад лидера Русия.