Битката за титлата в Ла Лига продължава да е все така драматична и заплетена.

Това се затвърди от последните два дни, в които видяхме дербита между отборите от топ 4, всичко от които имат математически шансове за първото място.

След равенството между Атлетико и Барса (0:0), такова направиха Реал (Мадрид) и Севиля, но с голове - 2:2.

Мачът на "Алфредо ди Стефано" в столицата бе белязан от доста драматични моменти, след които в крайна сметка Реал и Севиля сякаш логично поделиха по точка.

А този развой остави Атлетико на върха със 77 точки, две пред Реал и Барса, както и шест пред Севиля, който макар на теория да има шанс за първото място, трябва да се надява на доста нелогичен сценарий.

Ситауцията можеше да е по-различна, ако андалусийците бяха удържали аванса си до края, но допуснаха Реал да изравни в 94-ата минута.

Тогава в признак на отчаяние Тони Кроос отправи удар ъкм вратата, който щастливо рикошира и се превърна в гол за крайното 2:2.

Топката в първия момент сякаш се удари в крака на Еден Азар, но пък бе официално записан като автогол на Диего Карлос.

А след няколко две седмици този щастлив рикошет може да се окаже и шампионски.

Преди това станахме свидетели на доста странна и рядко срещана ситуация, разиграла се в 75-ата минута.

Севиля изпълни корнер, топката бе изчистена, а събитията веднага се пренесоха на другата врата, където Карим Бензема излезе на чудесна позиция, преодоля вратаря и бе съборен.

Решението за дузпа изглеждаше категорично, докато реферът не получи подсказване, че има нещо за преглеждане секунди по-рано.

Оказа се, че началото на тази атака за Реал е дал Каземиро, който играе с ръка в собственото си наказателно поле. Така изведнъж от дузпа за Реал, се оказа, че наказателният удар е за Севиля. З

Зад топката застана Иван Ракитич, който вкара за 2:1, извеждайки отново андалусийците напред.

Преди Фернандо бе открил още през първата част, а за 1:1 в полза на реал се разписа Марко Асенсио.