Екзекуторите на българските надежди в Лига Европа таят надежди и за груповата фаза след нелошо представяне в първите мачове от плейофите.

Френският Страсбург удари и полуфиналиста от миналия сезон Айнтрахт, като Кевин Зои бе герой с победно попадение - 1:0.

Същият голмайстор и същият резултат споходиха Локомотив (Пд) в реванша от третия кръг.

Това 1:0 се превръща в марково за елзасците в турнира - трето поред, след като българският представител два пъти бе победен по този начин.

Кевин Зои бележи във вратата на Айнтрахт победния гол за Страсбург

Заря (Луганск), елиминирал ЦСКА, не е толкова близо до групите заради късен срив в Барселона.

Украинците водиха с 1:0 като гост срещу Еспаньол до 58-ата минута, но тогава представителят на Примера все пак се сети, че този турнир "принадлежи" на испанските клубове през новия век.

Факундо Ферейра изравни, Естебан Гранеро изпусна дузпа, но Хави Лопес и Мати Варгас в последните 10 минути донесоха сравнително комфортно 3:1 за тима от испанския елит.

Вечерта в Лига Европа не мина и без българско участие. Васил Божиков игра 90 минути за драматичната победа на Слован у дома над ПАОК, дошла с гол в четвъртата минута на добавеното време - 1:0.

Симеон Славчев остана резерва за Карабах, изненадващо загубил с 2:3 като гост на северноирландския Линфийлд.

Новоизпеченият национал Георги Пашов даде голов пас, а неговият Арарат победи с 2:1 Дюделанж (Люксембург) в първия двубой.

В големия сблъсък на вечерта, две славни имена от миналото на европейския футбол събудиха романтични спомени.

Торино и Уулвърхемптън - финалист и носител на купата в турнира на УЕФА, както се казваше преди Лига Европа, сътвориха шоу - 2:3 за отбора от английската Висша лига.

Нищо не е решено, а и двата отбора могат само да съжаляват, че жребият ги прати един срещу друг на тази фаза. Един от тях няма да играе в групите, докато в тях ще има доста по-несъстоятелни тимове...