Барселона прати Еспаньол в чистилището на втора дивизия с трудна победа в градското дерби - 1:0 на празния 90-хиляден "Камп Ноу".

Луис Суарес вкара в 56-ата минута единствения гол, след като пас с пета на Антоан Гризман намери Лео Меси, неговият удар бе блокиран, а уругваецът добави топката във вратата с бърза реакция на голаджия.

Мачът не бе зрелище или радост за окото на естета, но обикновено е така, когато залогът е голям.

Барса измъкна трите точки, с които се доближи на една зад Реал (76 срещу 77), който обаче има и мач по-малко. Мадрид ще приеме в петък Алавес и отново може да увеличи аванса си на 4 точки.

Суарес вкара в минутите, в които напрежението взимаше връх и два червени картона белязаха мача. Ансу Фати, появил се на терена на полувремето, бе изгонен само 4 минути по-късно. 17-годишното съкровище на Барса посегна за топката, но намери крака на Калеро от съперника и след преглеждане от ВАР, решението бе червен картон. Три минути по-късно и Пол Лосано от Еспаньол отиде директно под душа, пак след гледане на видео, за остро влизане в краката на Жерар Пике.

Гостите имаха своите шансове и в края на първото полувреме, когато Дидак Вила уцели греда, и в края чрез Кампусано. Те обаче изпадат три кръга преди края, което се случва на клуба за първи път от 27 години.

Куриозно, тогава в бараж срещу Сантандер, за съперника е играл Кике Сетиен, който днес е треньор на Барса и подпечата новото посещение в Сегунда дивисион, наричана Чистилище в Испания.

Суарес пък вкара гол №195 за Барса в кариерата си, с което е еднолично трети във вечната ранглиста на клуба.

Сега топката е в Реал, който трябва да вземе 8 точки от последните си 4 мача, за да е шампион.