Манчестър Юнайтед постигна още една победа чрез обрат при гостуване във Висшата лига този сезон.

"Червените дяволи" надделяха на "Крейвън Котидж" срещу Фулъм с 2:1 и продължават позитивната си серия, която започна в края на ноември. Така си върнаха първото място в класирането с актив от 40 точки, на две пред Манчестър Сити, който е с мач по-малко.

В герой за отбора на Оле Гунар Солскяр се превърна Пол Погба. Често критикуваният французин вкара фантастично попадение в 65-ата минута, което се оказа победно и оформи обрат. Преди това Адемола Лукман откри за домакините, а Едисон Кавани изравни.

Юнайтед далеч не изигра най-убедителния си мач, но и съперникът игра твърде предпазливо, и сякаш изчакваше да бъде победен.

Фулъм все пак изненада съперника си с агресивно начало и излезе напред в резултата още в петата минута, когато Замбо Ангиса пусна перфектен извеждащ пас зад защитата за Адамола Лукман и последният вкара сам срещу Де Хея. Защитата на Юнайтед опита изкуствена засада в ситуацията, но се провали.

В 21-ата минута удар на Бруно Фернандеш срещна страничната греда, но секунди по-късно топката се озова в Едисон Кавани след лоша намеса на вратаря и уругваецът реализира за 1:1.

В следващата атака нов удар на Фернандеш беше спасен брилянтно от Ареола. До края на полувремето обаче Юнайтед не създаде абсолютно нищо ново в атака.

През втората част нещата бавно, но сигурно се промениха. Така се стигна до 65-ата минута, когато Пол Погба избухна със страхотен гол. Бившият играч на Ювентус отправи далечен фалцов удар, който не остави шанс на вратаря. В следващата атака Ареола спаси силен удар на Кавани с глава.

В 75-ата минута и Де Хея показа класа, спасявайки с крак удар на Рубен Лофтъс-Чийк, който бе очи в очи срещу него.

В самия край на мача се създаде най-сериозното напрежение пред вратата на Юнайтед чрез множество центрирания. При едно такова резервата Александър Митрович отклони с глава и топката рикошира в тялото на Ерик Байи, за да мине буквално на сантиметри от вратата. Късметът покри гостите.

Поражението оставя Котиджърс на 18-ата позиция с актив от 12 точки.