Шампионът Лудогорец разгроми ЦСКА с 4:0 и спечели Суперкупата на България в мача, който официално даде старт на новия сезон в родния футбол.

На националният стадион "Васил Левски", около 9 хиляди "червени" фенове създадоха страхотна атмосфера, но за съжаление трябваше да станат свидетели на една от най-тежките загуби в историята на любимия си клуб.

За последно отборът на ЦСКА инкасира 4 гола в официален мач през април 2015-а, когато отново бе разгромен със същия резултат от Лудогорец, но в Разград.

С напълно заслужената си и доста убедителна победа днес, десеткратният шампион на България завоюва своята пета Суперкупа на страната, с което вече е едноличен лидер по този показател.

А големият герой за Лудогорец се казваше Кирил Десподов. Човекът, който е освиркван при всяко свое отиграване от феновете на ЦСКА заради трансфера си в Разград, подаде и за четирите гола в мача.

Всъщност асистенциите на Десподов тази вечер бяха пет, но при първата от тях голът бе отменен след намесата на ВАР. Но и четири асистенции в един мач си е прекалено впечатляващ актив за родния национал.

Така Лудогорец взе сладък реванш за онова 1:4 на "Българска армия" в края на миналия сезон, както и за отпадането от същия съперник за Купата, също в началото на тази година.

Със сигурност всеки е очаквал много повече от ЦСКА, но поне на старта на този сезон, "червените" все още са доста далеч от големия си конкурент за титлата.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Мачът започна много обещаващо, а активна и агресивна игра от двата тима, като в рамките на 10 минути видяхме няколко опасни атаки и към двете врати.

И така дойде 14-ата минута, в която резултатът бе открит. Кирил Десподов центрира опасно от корнер, а Игор Пластун с глава прати топката във вратата.

Играта тъкмо бе подновена с начален удар на ЦСКА, когато главният рефер спря действията на терена и изтича да прегледа ситуацията на екрана, явно получил сигнал от ВАР асистентите си.

След кратко преглеждане, Ивайло Стоянов видя, че при гола Игор Пластун извършва нарушение срещу Жефеерсон, заради което правилно отмени гола. Голямата грешка в ситуацията бе, че играта изобщо не трябваше да бъде подновявана, а тези решения трябваше да се вземат секунди по-рано.

Снимка: Bulphoto

Но вместо тази стиауация да се отрази негативно на Лудогорец, се случи точно обратното и разградчани заиграха доста по-добре, а ЦСКА не успяваше да направи и атака.

Така напълно логично се стигна до 29-ата минута, когато Кирил Десподов по страхотен начин копна топката в посока наказателното поле, където "червената" отбрана изобщо не видя нахлуващия Алекс Сантана.

Бразилецът само отклони топката с глава и откри резултата. Тук вече нямаше нищо спорно - 1:0 за Лудогорец.

По-добрата игра на разградчани продължи, като след няколко дорби шанса сякаш логично се стигна и до втори гол.

В 41-ата минута "чевеният" капитан Жеферсон сбърка кошмарно при изнасянето на топката, която Доминик Янков открадна и направи доста добро двойно подаване с Десподов.

Самият Янков завърши атаката по атрактивен начин, правейки резултата 2:0 в полза на своя тим.

Така завърши и първата част, а след почивката може би всички очавкаха доста по-агресивен подход от отбора на ЦСКА, който трябваше да стопява пасив от от два гола.

Нищо подобно. Лудогорец започна по-активно, като секунди след старта на полувремето, Жеферсон трябваше от голлинията да изчиства удар на Недялков. При ситауцията останаха съмнения, че топката е преминала голлинията, но така и не видяхме достатъчно добро повторение.

Две минути по-късно обаче Лудогорец вече водеше с 3:0, като цялата вина за гола трябва да поеме вратарят Густаво Бусато.

Играчите на Лудогорец направиха неуспешен опит за извеждащ пас, а вместо да улови топакта, Бусато я изрита право в тялото на Десподов.

Топката се насочи към празната врата, където Пиерос Сотириу просто я довкара, а макар и случайно, Кирил Десподов записа хеттрик от асистенции.

Но това не бе всичко. До края мачът бе доста по-спокоен, защото Лудогорец намали темпото и чакаше времето да изтича, а макар ЦСКА да опитваше поне да вкара почетен гол, не бе дори и близо да стори това.

Малко преди края на мача, точно преди да бъде сменен, Кирил Десподов осъществи четвъртата си асистенция в мача.

Той направиха за смях бранителя Юрген Матей и подаде към Чибота, който на празна врата оформи крайното 4:0.

Така Лудогорец напълно заслужено грабна Суперкупата на България.