Хърватия обгоря сериозно в Баку, насред Земята на огъня, както наричат Азербайджан. Световният вицешампион стигна само до 1:1 срещу домакините и постави под сериозен въпрос своята ситуация в квалификационната група Е за Евро 2020.

Гостите поведоха с гол от спорна дузпа, реализиран от Лука Модрич.

Само в следващите 8 минути Анте Ребич два пъти пропусна сам срещу вратаря да предреши мача. И отговорът дойде в 72-рата минута, когато слалом сред подценилите ситуацията четирима хървати на Тамкин Халилзаде, завърши с голов удар - 1:1.

Азерите здраво стъпиха на именития съперник, пълен със звездите, стигнали финал на Мондиал 2018. Домакините не трепнаха и спечелиха първа точка в пресявките, която отдавна заслужаваха.

Азербайджан вкара и в петте си мача досега, като при гостуването на Хърватия водеше в резултата, но загуби с попадение 10 минути преди края - 1:2. Този път асовете в шахматен екип не успяха да се измъкнат...

Преди дни път азерите държаха 1:1 в Уелс само 180 секунди преди края, но Гарет Бейл ги наказа и - пак драматично поражение.

В групата става напечено. Хърватия води с 10 т., но е с пет играни мача. Унгария има 9, а Уелс и Словакия са с по 6, но от 4 двубоя. Тази вечер унгарците приемат словаците и с победа ще излязат начело. А на Модрич и компания тепърва предстои гостуване в Уелс, както и домакинства на другите два конкурента.