13-кратният европейски клубен шампион - Реал (Мадрид), постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Кралския клуб надви с минималното 1:0 турския шампион Галатасарай насред Истанбул.

Фанатичните фенове на домакините създадоха истински ад на "Тюрк Телеком", но испанците успяха да се справят и вече дишат далеч по-спокойно.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Заради грешките в Шампионска лига и на домашната сцена, бъдещето на Зинедин Зидан изобщо не бе сигурно, но успехът над Галатасарай определено му осигури още време.

Героят за Реал бе завърналият се след контузия Тони Кроос.  Немският национал бе точен в 18-ата минута, за да донесе успех на тима си.

Снимка: АР/БТА

Еден Азар напредна отляво и върна топката към Кроос, който стреля, а след рикошет в крак на бранител, топката се вдигна неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря.

Другият герой за "белите" пък бе на вратата. Ако не бяха страхотните намеси на Тибо Куртоа, то мачът щеше да тръгне в съвсем различна посока.

В рамките на първите 10 минути, Флорин Андоне имаша две чисти положения, но румънският нападател на Галатасарай бе разочарован от Куртоа.

Белгийският страж се намеси решително и в края на първата част, спасявайки опасен удар на Белханда.

Реал от своя страна определно не играеше най-добрия си мач, но благодарение на по-голямата си индивидуална класа все пак успяваше да държи аванса си.

Тимът на Галатасарай, който странно или не, бе без нито един турчин в състава си, игра смело. Турският гранд опитваше непрестанни атаки, а в последните 15 минути дори навря Реал в половината му.

Далеч по-именитият тим от Испания се принуди да се брани, за да спечели първи три точки в турнира.

До треперенето в края можеше и да не се стигне, ако Еден Азар не бе уцелил гредата в 66-ата минута, когато преодоля вратаря, но комично изстреля топката в напречния стълб.

В другия мач от тази група очакваното се случи.

ПСЖ убедително спечели гостуването си на Брюж с 5:0.

Парижани не оставиха никакъв шанс на белгийския си противник, макар след час игра резултатът да бе само 0:1.

Ранният гол на Мауро Икарди успокои парижани, а след няколко опасни белгийски атаки, гостите вдигнаха оборотите, за да довършат съперника.

Килиян Мбапе вкара три гола в рамките на 20 минути, а Мауро Икарди добави още един, за да оформи крайното 5:0.

ПСЖ води в групата с 9 точки, следва Реал с 4, Брюж с 2 и Галатасарай с 1.