Тотнъм изхвърли Челси от турнира за Купата на Лигата.

"Шпорите", водени от Жозе Моурньо, спечелиха сблъсъка след 1:1 в редовното време и 5:4 при изпълнението на дузпи.

Само след два дни за Тотнъм предстои решителен мач от Лига Европа срещу Макаби (Хайфа), което накара Жозе Моуриньо да експериментира със състава си, което в крайа сметка не се оказа фатално, а отборът му достигна четвъртфиналите.

По този начин "шпорите" взеха и реванш от лондонския си съперник, който отново след дузпи, ги изхвърли крачка преди финала на този турнир през 2019-а.

Двата тима си размениха по едно полувреме, като първото принадлежеше на Челси. "Сините" заслужено се оттеглиха с преднина, като дебютно попадение вкара Тимо Вернер. Немският национал получи пас от Азпиликуета и от границаита на наказателното поле вкара с удар по земя.

Тотнъм обаче се събуди през втората част и коренно промени играта си, като напълно заслужено стигна до равенството.

Все пак трябва да се отчете, че с контраатаките си Челси можеше да реши всичко с втори гол, но не се възползва.

Най-чистото положение за "сините" дойде след доста комична ситуация. Изненадващо Челси получи сериозно числено предимство в атака, като се оказа, че централният бранител на Тотнъм - Ерик Дайър, е отишъл до тоалетната. Това вбеси Моуриньо, който бързо влезе в съблекалнята и изкара играча си обратно на терена.

Така дойде 83-ата минута, когато Емерсон нелепо не успя да изчисти топката след центриране не Серхио Регилон, а топката достигна до Ерик Ламела, който изравни.

Така се стигне до изпълнението на дузпи, при които играчите на Тотнъм бяха безгрешни.

Пет от пет за "шпорите", докато Мейсън Маунт от Челси не уцели вратата при последното изпълнение, което изхвърли отбора му от турнира.