Уотфорд и Тотнъм завършиха наравно 0:0 в интересен първи мач от 22-ия кръг на Висшата лига, който се игра на "Викъридж Роуд" .

"Стършелите", които са в подем в последните седмици могат да съжаляват, че не взеха всичките точки, тъй като изпуснаха дузпа през второто полувреме, след като Пауло Газанига спаси удара на капитана Трой Дийни.

Тотнъм продължава да е много колеблив под ръководството на Жозе Моуриньо и това е четвърти пореден мач без победа в лигата, което ще отдалечи тима допълнително от топ 4. "Шпорите" показаха липса на добър завършващ удар при липсата на Хари Кейн, който скоро няма да се върне на терена.

Уотфорд е на другата крайност с вече пет поредни срещи без загуба, но това равенство може да го върне в зоната на изпадащите в зависимост от другите резултати.

И двете полувремена бяха с преимущество за домакините, които направиха големи пропуски чрез Абдулай Докуре и Исмаила Сар. Двамата пропуснаха сами срещу вратаря, пропускайки да завършат адекватно перфектни възможности.

На другата врата най-големият пропуск бе на Лукас Моура през първото полувреме, но не малка заслуга има Бен Фостър, който спаси удара му в ситуация един срещу един. През втората част другият нападател Хюн-Мин Сон също имаше хубав шанс, след като се откъсна зад защитата, но стреля неточно.

В 70-ата минута "стършелите" получиха правото да изпълнят дузпа, след като удар на Жерар Деулофеу срещна ръката на Янн Вертонген. Майкъл Оливър посочи бялата точка, но ударът на Дийни бе спасен от Газанига.

В самия край на мача Уотфорд извади голям късмет, когато резервата Игнасио Пусето по инфарктен начин изчисти топката от гол линията след удар на Ерик Ламела. Технологията позволи на съдията да вземе правилно решение - кълбото не влезе с цялата си обиколка.

Така Тотнъм вече има 31 точки и се намира на седмата позиция - с мач повече на осем точки от топ 4. Уотфорд е 16-и с 23 точки, на две от опасната зона.