Финалистът от последното издание на Шампионската лига "Тотнъм" спечели силния летен турнир "Ауди Къп".

Във финала англичаните победиха домакина "Байерн" Мюнхен със 7:6 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 2:2, като "шпорите" поведоха в 19' чрез Ерик Ламела, а в 59' Кристиан Ериксен покачи на 2:0.

"Байерн" обаче се добра до наказателни удари с голове на Ян-Фите Арп в 62' и на Алфонсо Дейвис девет минути преди края. При дузпите гостите показаха по-здрави нерви и вдигнаха трофея за пръв път. Всичко започна с пропуск на Давид Алаба за "Байерн", но Ериксен също не реализира за "Тотнъм". Впоследствие за германците точни бяха Тиаго Алкантара, Томас Мюлер, Ренато Санчеш, Роберт Левандовски и Сарпийт Синг, а за англичаните - Тоби Алдервейрелд, Хари Кейн, Хюн-Мин Сон, Джак Ролс, Оливър Скип и Джафет Тананга.

Грешникът за домакините се оказа опитният Жером Боатенг и "Тотнъм" грабна "Ауди Къп". "Байерн" все пак продължава да бъде лидер по спечелени купи от турнира със своите 3.

Реал Мадрид пък спечели третото място, след като победи с 5:3 Фенербахче.

Двубоят в баварската столица се превърна в истински голов празник, а ако не бяха серията пропуски и пред двете врати, спокойно можеше да паднат и двуцифрен брой голове.

Резултатът в срещата бе открит в шестата минута от бившия нападател на Левски Гари Родригес, но Реал изравни скоро след това чрез Карим Бензема.

Французинът заби втория си гол в мача в 27-мата минута, за да даде преднина на Реал, но Фенербахче изравни в 35-ата минута чрез Набил Дирар, което бе и последният гол за първата част.

Още в началото на втората обаче Бензема оформи хеттрика си с глава след центриране на Лукас.

В 59-ата минута дойде и най-красивият момент в мача, след като Озан Туфан изравни за 3:3 с удар от около 30 метра.

До края на мача бяха извършени множество смени, а Реал определено бе много по-опасният отбор.

Това даде резултат и в 62-рата минута Начо реализира за 4:3. Крайното 5:3 бе оформено от Мариано Диас в 80-ата минута, а бившият играч на Олимпик Лион имаше още поне две отлични възможности за нов гол в последните 10 минути, но бе спрян от вратаря на "фенерите" Алтай Байъндър.