Тотнъм продължава да е в битката за титлата в Англия след 3:1 у дома над Лестър. Победата, дошла с немалка доза късмет в решаващи моменти, остави тима на 5 т. зад лидера Ливърпул и на 2 зад втория Манчестър Сити.

"Шпорите" влязоха в мача трудно, след като отново им липсваха големите звезди Хари Кейн и Деле Али, които лекуват травми.

Гостите, които в последните 50 дни победиха Сити и направиха равенство с Ливърпул, изпуснаха две страхотни ситуации да поведат чрез Харви Барнс. И бяха наказани - Давинсон Санчес заби с глава за 1:0 в 33-ата минута.

След почивката Лестър отново бе отборът, който създаваше положенията. Барнс изпусна още една изключително чиста ситуация, а в 60-ата минута дойде и ключовият момент.

Съдията Майкъл Оливър отсъди спорна дузпа за гостите, и то, след като преди почивката не даде такава за Тотнъм при съмнения за нарушение срещу Хюн Мин Сон. Тогава кореецът получи доста спорен картон за симулация.

Странно, зад топката застана влизащият в същия миг от скамейката на Лестър като резерва Джейми Варди, който дори не бе участвал в игрова ситуация до момента. Той изтича, взе топката, стреля и... вратарят на Тотнъм Уго Лорис спаси.

120 секунди по-късно Кристиан Ериксен вкара за 2:0 с марков далечен удар. И пак - Лестър изпусна два златни шанса (пак Барнс бе сам срещу вратаря), преди Варди все пак да намали на 1:2.

В добавеното време гостите тръгнаха да изравняват, но с контраатака ги наказа Сон.

Статистически Лестър превъзхождаше във всичко и може да съжалява, че изпусна да вземе поне точка. Но победата бе за тима, преследващ с огромен хъс и характер, и въпреки многото проблеми с травми, върха в класирането в Англия.