Тотнъм изигра много силен мач при гостуването си на Барселона за 1:1 в последния кръг на груповата фаза от Шампионска лига.

Резултатът остави "шпорите" на втората позиция в групата за сметка на Интер, който също завърши 1:1 при домакинството си на ПСВ.

Големият момент за Тотнъм дойде 5 минути преди края, когато Лукас Моура донесе безценната точка, за да прати отбора си за втора поредна година в осминафиналите.

Барса изигра силно първо полувреме и заслужено поведе чрез гол на Осман Дембеле, но съперникът потърси с всички сили обрата през втората част и след няколко пропуска успя да стигне до гол, който се оказа достатъчен за крайната цел.

Каталунците удариха съперника си още в седмата минута след страховита контраатака. Дембеле открадна топката от младока Уолкър-Питърс и напредна бързо преди да залъже защитник и да вкара за 1:0. Страхотна игра на нападателя.

След попадението домакините продължиха да владеят почти през цялото време топката, както често се случва на "Камп Ноу".

Хари Кейн се оказваше на няколко пъти през първото полувреме с топка в крака пред вратата на съперника, но винаги вземаше грешното решение. Малко преди края му Коутиньо нацели гредата на Лорис и пропусна да направи 2:0.

Гол на Мунир в началото на втората част правилно бе отменен. Барса прие играта в своята половина в онези минути. Точно след час игра Ернесто Валверде реши да пусне Лионел Меси на терена.

В 70-та минута Кристиан Ериксен направи най-големият пропуск за "шпорите", когато не успя да преодолее Яспер Силесен от чиста позиция. Пет минути след това стражът направи ново изумително спасяване след удар на Лукас Моура. Барса по чудо оцеля.

85-тата бе минутата на луда радост за "шпорите". След страхотна бърза атака Хари Кейн центрира остро към Моура, който от непосредствена близост нямаше как да сгреши - 1:1.

Интер е големият губещ, тъй като изигра слаб мач в Холандия и само ефективността на Мауро Икарди донесе равенството с гол през втората част, с който бе неутрализирано попадението на Лозано за гостите. Така "нерадзурите" ще играят в Лига Европа заедно със сънародниците си от Наполи и Милан.

В другите мачове:

Брюж - Атлетико Мадрид 0:0 (Испанците се класират напред, белгийците отиват в Лига Европа)

Монако - Борусия Дортмунд 0:2 (германците печелят групата, а французите за последни)