По-малко от две седмици, след като разби Евертън с 6:2 като гост, Тотнъм отново вилня насред Ливърпул.

Този път жертва на "шпорите" бе местният четвъртодивизионен Транмиър, който бе разбит със 7:0 за Купата на Футболната асоциация.

Преди двубоят може би и 15-те хиляди фена на домакините, които изпълниха стадиона не са очаквали сензация, но едва ли са подозирали, че любимият им тим ще загуби толкова тежко.

Транмиър удържаше резултата в продължение на 40 минути, когато бранителят Серж Орие откри със страхотен гол отдалеч.

Втората част започна с бърз гол за Тотнъм, който сякаш обезвери домакините.

Отбеляза го Фернандо Йоренте, за да даде старт на голова фиеста.

Серж Орие вкара за 0:3 с втория си гол в мача, а в следващата атака Хюн Мин Сон вкара четвърто попадение.

Само в рамките на минута, испанецът Фернандо Йоренте успя да оформи своя хеттрик, давайки преднина от шест гола на Тотнъм, за в 82-ата минута влезлият като резерва Хари Кейн оформия крайният резултат със седми гол.