Третодивизионният Шрозбъри Таун елиминира Бристол Сити в турнира за Купата на ФА и спечели наградата да срещне Ливърпул в следващия кръг.

Гол на грамадния защитник Арън Пиер (на снимката - прегръщан от нахлулите фенове) в 89-ата минута донесе успеха на домакините. Съперникът, който е от второто ниво на английския футбол Чемпиъншип, бе фаворит и изпусна доста положения, за да бъде посечен в края.

Наградата е голяма - мачът с Ливърпул от 4-ия кръг веднага бе определен за телевизионен за неделя, 26 януари.

Очаква се печалбата за клуба да е близо 750 000 лири, което реално ще разреши всички грижи на Шрозбъри за сезона във финансовите дела, а и глобалното внимание към градчето и отбора за няколко дни ще е голямо.

"Брилянтно! - радваше се мениджърът на победителите Сам Рикетс, който е убеден, че отборът му може да изненада европейския и световен клубен шампион. - Те имат своите слабости. Ще ни трябва и късмет, но ние ще хвърлим всичко. Това бе нашата мечта и ето, че тя се сбъдва."

Тотнъм на Жозе Моуриньо също е в четвъртия кръг след 2:1 над втородивизионния Мидълзбро в преиграване у дома.

Джовани ло Селсо и Ерик Ламела дадоха два аржентински залпа в първите 15 минути, след което фаворитът се поуспокои. Късен гол на Джордж Савил върна интригата, но силите на гостите не стигнаха.