Атлетико (Мадрид) ще играе във финала за Суперкупата на Испания след страхотен обрат срещу шампиона Барселона.

"Дюшекчиите" победиха каталунците с 3:2, като десет минути преди края на мача изоставаха в резултата.

Така странният турнир за Суперкупата, в който участват четири тима, ще се реши чрез мадридско дерби между Атлетико и Реал.

Надпреварата се провежда в Саудитска Арабия, а по ирония на съдбата, до финала достигнаха двата клуба, които така и не спечелиха нищо през миналия сезон в Испания, защото титлата бе за Барселона, а Купата за Валенсия.

Днешният двубой между Барса и Атлетико бе истински трилър, в който освен петте гола и обратите, имаше още много драма и отменени попадения.

Първата част на мача премина изцяло под контрола на каталунците, които обаче пропиляха доста добри възможности, а и Ян Облак се отчете с добри намеси.

Второто полувреме обаче започна вихрено за Атлетико, като само 19 секунди след началото му, капитанът Коке ликуваше. Той получи топката от Анхел Кореа и прецизно я насочи до гредата.

Тогава се намеси аржентинският гений Лео Меси, който бързо върна равенството - 1:1.

След изравнителното попадение Барса заигра още по-силно. Облак спаси удар на Гризман, а гол на Меси бе отменен след намесата на ВАР, защото аржентинецът си поведе топката с ръка.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Каталунците все пак стигнаха до заслужения обрат в 63-ата минута, когато Антоан Гризман бе на точното място, за да довкара отбитата от вратаря топка и да накаже бившия си клуб.

Пике вкара още един гол за Барса, но и той бе отменен заради ВАР, а доминацията на каталунците продължаваше и не се виждаше как Атлетико ще измъкне нещо.

Момчетата на Чоло Симеоне обаче не се предадоха и 10 минути преди края влезлият като резерва Витоло се измъкна от отбраната, финтира вратаря и бе фаулиран.

Съдията отсъди дузпа, която Алваро Мората реализира.

Така дойде 86-ата минута, в която Мората изведе Анхел Кореа, а той вкара за 3:2 в полза на Атлетико, шокирайки каталунските играчи, които нямаха сили за обрат в последните минути.