"Байерн" (Мюнхен) се нуждаеше само от един мач, за да припомни на опонентите си в Бундеслигата колко интрига има всъщност в битката за титлата.

Баварците разбиха "Айнтрахт" (Франкфурт) с 5:0 във финала за Суперкупата на страната, а Робърт Левандовски направи това, което умее най-добре - вкара хеттрик.

Това бе седма Суперкупа за "Байерн" откакто турнирът е в този формат (2010 г.) и шеста поредна.

Наставникът на шампиона Нико Ковач и неговите възпитаници не показаха никаква милост към бившия му отбор, макар че и "Айнтрахт" имаше своите шансове да вкара мача в друго русо.

Снимка: БТА

Това обаче не се случи и причината бе полската голова машина с №9. Левандовски вкара два гола с глава в 21-а и 26-а минута и оформи резултата до полувремето.

В 54-а минута завърши своя хеттрик, този път след гол очи в очи с вратаря.

Унизителният за съперника резултат оформиха Кингсли Коман и Тиаго Алкантара съответно в 63-а и 85-а минута.

По-страшното за "Айнтрахт" бе, че мачът се игра на техния стадион. Припомняме, че точно този отбор преди няколко месеца с наставник Нико Ковач подчини "Байерн" във финала за Купата на Германия.