Царско село шокира Лудогорец, стигайки до равенство 1:1 в последната минута на мача помежду им в Разград.

Двубой, който всички очакваха шампионите лесно да спечелят, с което и да оглавят класирането в Първа лига.

Поредният колеблив и пестелив в атакуващ план двубой на разградчани обаче им изигра лоша шега, като те си платиха скъпо в края. Влезлият като резерва Лъчезар Балтанов бе изпуснат в при центриране в последната 94-ата минута на мача, като с глава донесе историческата точка за Царско село.

Така за по-малко от сезон и половина в елита, скромният тим на Царско село успя да победи ЦСКА и Левски, както и да изкопчи точка от дома на шампиона Лудогорец.

Действията на шампионите през целия мач бяха мудни и пестеливи, сякаш играчите в "зелено" очакваха това да е поредният рутинно спечелен мач. Под ръководството на Любослав Пенев обаче отборът на Царско село показва невероятно израстване, което се затвърди и с днешния резултат.

Разградчани успяха да поведат чрез дузпа, отсъдена от рефера в 28-ата минута на мача.

Около решението му нямаше съмнения, защото опитният Иван Бандаловски опита да изчисти топката с глава, но след рикошет в негов съотборник, тя се спря в разперената му встрани ръка.

Зад топката застана испанецът Ихиньо, който вкара петия си гол за Лудогорец от началото на сезона.

Именно пред Ихиньо се откри и чудесен шанс да удвои в края на полувремето, но от няколко метра той не успя да преодолее стражът на гостите Джони Пласид.

Изненадващо в началните минути на втората част Царско село бе по-активният тим на терена. Гостите опитаха няколко опасни удара, а спорна засада спря контраатака, с числено предимство на играчите в червени екипи.

С пускането на Клаудиу Кешеру, Доминик Янков и дебютиращия Кирил Десподов, Лудогорец успя да си върне контрола над мача, макар това да не водеше до особени положение пред вратата на Царско село.

Включилият се с огромно желание Кирил Десподов все пак успя да изработи втора дузпа за Лудогорец. С няколко бързи финта той принуди Ивайло Марков да го фаулира, а реферът отново посочи бялата точка, като решението му бе правилно.

Този път обаче ударът от бялата точка мина високо над вратата, изпълнението бе на Клаудиу Кешеру.

Това се оказа фатално, защото в последните секунди разградчани изцяло предоставиха инициативата на своя противник, за да се стигне до фаталната 94-а минута, в която Балтанов вкара изравнителния гол.

Така след изиграни 8 мача, Лудогорец е втори със 17 точки, на една зад лидера Локомотив (Пловдив). Царско село от своя страна заема престижната четвърта позиция с 13 пункта.