ЦСКА 1948 се класира в първата шестица на първенството още в дебютния си сезон в родния футболен елит. Столичният тим буквално хвана последния влак за Топ 6 с победа с 1:0 над втория в класирането - Локомотив (Пловдив).

Новакът завършва на пето място в редовния сезон след днешния си успех над “смърфовете”, а този развой на нещата изхвърли от първите шест Черно море. Освен ЦСКА 1948 и Локо (Пловдив), там са още Лудогорец, ЦСКА, Арда (Кърджали) и Берое.

С оглед на задължиелната победа, от която се нуждаеше, отборът на домакините атакуваше много повече от съперника. Георги Русев стреля опасно в осмата минута, но Илко Пиргов реагира добре и отби топката след удара от десетина метра.

В 23-ата минута Русев центрира от свободен удар, а Ивайло Чочев отбеляза с глава, но голът бе отменен заради наистина тънка засада. Повторенията показах, че националът е със съвсем малко зад Петър Витанов, който бе последен в защитата на Локомотив.

Пловдивчани не създаваха особено много опасности пред вратата на домакините, разчитайки предимно на контраатаки и центрирания в наказатленото поле, но точните изстрели липсваха.

Девет минути след началото на второто полувреме Чочев отново отбеляза с глава, но вече от редовна ситуация. Русев изпълни корнер, Симеон Петров не успя да играе с топката, но това направи Чочев - 1:0.

В 76-ата минута съдията даде дузпа за Локо - Петров събори Димитър Илиев в наказателното поле, за което получи и жълт картон. Капитанът на гостите очаквано застана зад топката и стреля по земя, но удари греда.

Tова бе и първият му пропуск от 11 метра откакто се завърна в Локомотив през 2018 година.

ЦСКА 1948 приключва с 38 точки, отреждащи му петата позиция, докато “смърфовете” са втори с 52.