Арда и ЦСКА 1948 нито си вкараха голове, нито се победиха и завършиха 0:0 в плейофния мач помежду си от първата шестица на родното първенство, провел се на "Арена Арда" в Кърджали.

Най-интересното в днешния двубой бяха двата червени картона, които Станислав Тодоров даде през второто полувреме, а опасностите и пред двете врати не бяха често срещано явление.

За новакът в елита ЦСКА 1948 това бе първи мач след излизането на доста футболисти на тима от карантина. Именно заради случаите на COVID-19 срещата им с Локомотив (Пловдив) бе отложена, а тази с ЦСКА завърши със служебна загуба с 0:3.

Първото полувреме не бе особено атрактивно, а при двете най-добри възможности за гол младият вратар на гостите Никола Виденов спасяваше. И в двата случая от другата страна бе Иван Коконов, който първо стреля от 25 метра още в 3-ата минута, но Виденов се разтегна и изби в корнер, а три минути преди почивката крилото шутира от воле във вратарския ъгъл и стражът улови.

Столичани стигнаха до първата си сериозна опасност малко след начлаото на второто полувреме, кoгато Борислав Дамянов нацели гредата след центриране на Ангел Бастунов.

Спас Делев и Жуниньо се завърнаха в игра за домакините след отсъствие заради контузии.

В 64-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Иван Коконов бе изгонен с директен червен картон. Това се случи след разглеждане с ВАР на ситуацията, при която той влезе доста твърдо в краката на Ангел Лясков и в крайна сметка Станислав Тодоров го изгони.

Александър Александров от гостите бе изгонен четири минути преди края, като така и двата тима останаха с по десет души.

Арда е четвърти с 49 точки, но по всичко изглежда, че кърджалийци са концентрирани изцяло върху предстоящия след седмица финал за Купата с ЦСКА. ЦСКА 1948 пък е пети с 39 точки.