ЦСКА победи Ботев (Враца) с 2:1 в среща от 22-ия кръг на Първа лига и записа първи успех под ръководството на Любослав Пенев.

Той дойде след голове на Едвин Джеси и Али Соу през второто полувреме, но не бе никак лек.

"Червените" изпитваха затруднения през първата част и дори направиха дузпа, която не бе отсъдена от съдията Станислав Ставров.

Победата е много важна за ЦСКА предвид издънката на Лудогорец по-рано през деня. Столичани вече изостават с пет точки на върха в класирането. Поведоха с 2:0 в хода на второто полувреме, но в края потрепериха, тъй като допусна красив гол.

На "Българска армия" първите 45 минути бяха много скучни, а най-интересното положение се получи пред вратата на Витаускас Черниаускас, когато при един удар на Емил Стоев Ангел Лясков игра с ръка и отклони топката. Трябваше да бъде отсъдена дузпа, но Ставров посочи корнер.

Най-добрата ситуация пред врачани в 26-та минута, когато Божидар Чорбаджийски направи детинска грешка и щеше да асистира на Стоев, но само бързата намеса на Черниаускас предотврати откриващия гол.

На другата врата по-интересното през първата част бяха два далечни удара на Тиаго, които бяха спасени лесно от вратаря.

Не бе такава ситуацията през второто полувреме обаче. ЦСКА вдигна оборотите и вкара две попадения. Едвин Джеси се разписа в 48-та минута след много добра асистенция на Тиаго.

Снимка: Lap.bg

Резултатът стана 2:0 в 56-та минута, когато Али Соу вкара с глава след центриране на Тиаго, който записа втора асистенция.

Последва голям пропуск на Евандро, който можеше да коства много на домакините. Това, защото в 88-та минута силно играещият Емил Стоев вкара изумително попадение от воле на далечната греда - 1:2.

С успеха си ЦСКА събира 48 точки и остава втори в класирането. Ботев е осми с 27 точки. За "червените" предстои мач с Левски през уикенда, в който Кристиян Малинов няма да играе заради натрупани жълти картони.