ЦСКА взе важна победа с 2:0 в първия полуфинал от Купата на България. Първото попадение бе автогол на бившия футболист на Левски Гьоко Зайков, а второто дойде след дузпа в последната минута и бе дело на Иван Турицов.

Срещата бе изпълнена с много нерви и вандализъм по трибуните.

ЦСКА бе без наказания си треньор Стойчо Младенов, който навръх рождения си ден изгледа двубоя от трибуните. Там той бе псуван и обиждан от агитката на домакините, но им отговори с аплодисменти.

Иначе на терена "червените" бяха по-активният тим поведоха в резултата в 22-рата минута.

Тогава Федерико Варела овладя топката пред наказателното поле на Славия и подаде наляво към Маурисио Гарсес. Той проби към наказателното поле и центрира ниско към Жорди Кайседо, който бе във вратарското поле.

Там бе и бившият футболист на Левски Гьоко Зайков, който в опита си да спре нападателя на ЦСКА да играе с топката, прати кълбото в собствената си мрежа.

През второто полувреме страстите на терена ескалираха, което се пренесе и върху запалянковците.

Булфото

На трибуните феновете на ЦСКА запалиха няколко мощни димки и започнаха масово чупене на седалки. Заради канонадата към терена съдията Никола Попов се видя принуден да спре играта за няколко минути.

Наложи се и помощник-треньорът на ЦСКА Анатоли Нанков да успокоява агитката, за да може срещата да продължи.

Булфото

В 78-ата минута пък "армейците" претендираха за дузпа, но след намесата на ВАР реферът не даде наказателен удар.

Такъв обаче все пак бе отсъден в последната минута заради нарушение срещу Федерико Варела, а от бялата точка Иван Турицов не сбърка, оформяйки крайния резултат.

Победата за ЦСКА дойде в много важен момент, след като в последните си 5 мача "червените" имаха само един гол и една победа.

Ако ЦСКА успее да се класира на финала, това ще стане за трети пореден път.

Реваншът е на 21 април от 19 часа на стадион "Българска армия", като в надпреварата за Купата на България головете на чужд терен важат - за разлика от евротурнирите, където това правило бе отменено.

Утре от 19 ч. другият полуфинал между Лудогорец и Левски в Разград.