ЦСКА завърши календарната година с настроение и категорична победа с 4:0 над Дунав (Русе).

Столичният гранд не срещна никакви трудности срещу измъчвания от проблеми тим на Дунав. Русенци бяха напуснати от доста играчи през седмицата, в групата логично не бе и звездата на тима Ахмед Ахмедов, който подписа договор с ЦСКА.

Според мнозина, мачът бе последен и за "червеният" наставник Милош Крушчич. Изтичащият му договор едва ли ще бъде подновен, а той остава ЦСКА във впечатляваща серия от 8 мача без допуснат гол.

Двубоят започна с 20 минути по-късно заради проблеми със захранването на стадион "Българска армия". Те обаче бяха отстранени и срещата се проведе нормално.

Гол в "червената" врата отново нямаше и днес, като единственият сериозен шанс това да се случи бе в 25-ата минута. Тогава Бусато спаси удар на Христов, а младият Русанов не успя да добави на празна врата.

През останалата част от мача всичко по-интересно се случваше пред вратата на гостите, а интригата сякаш изчезна след половин час игра, когато ЦСКА вече водеше в резултата.

Португалецът Тиаго направи пробив и шутира, а с помощта на рикошет топката влетя във вратата за 1:0.

Това още повече успокои домакините, които заиграха със завидно настроение. Те създаваха доста положения, но пък ги пропускаха.

Логичният втори гол все пак падна в 59-ата минута, а негов автор бе Али Соу, който получи отлична асистенция от Рубен Пинто.

Малко по-късно Соу асистира на Греъм Кери за 3:0, а в 73-ата минута Рубен Пинто оформи крайният резултат.

ЦСКА ще посрещне новата година на четвъртото място, с 8 точки по-малко от лидера Лудогорец, който е и с мач по-малко.