ЦСКА победи Етър с 1:0 на стадион "Българска армия" в среща от 21-ия кръг на българския футболен шампионат.

Единственото попадение за "червените" вкара резервата Рафаел Енрике през второто полувреме, а през първото отборът на Бруно Акрапович изпусна дузпа.

Столичани продължават да играят много стабилно на своя стадион и нямат загуба там в шампионата от юли 2019-а, когато точките взе Черно море.

Етър изигра още един приличен мач под ръководството на Александър Томаш, но не успя да създаде почти нищо в атака, като точен удар на сметката на "болярите" нямаше.

Снимка: Bulphoto

Победата е 12-а за ЦСКА от началото на сезона и изкачва отбора на втората позиция с актив от 43 точки, на осем зад лидера Лудогорец. Етър е последен с 16 точки.

ЦСКА започна активно срещата и владееше топката, но не създаде кой знае какво до 23-ата минута, когато получи дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Здравко Илиев срещу Брадли Мазику. Зад бялата точка застана Георги Йомов, но ударът му бе спасен прекрасно от ветерана Христо Иванов.

В 30-ата минута Иванов отново отчая Йомов, като спаси негов удар в ситуация един срещу един. Три минути по-късно след изпълнение на ъглов удар Юрген Матай стреля с глава, но Иванов отново парира удара, този път с една ръка.

В самото начало на втората част Жорди Кайседо направи най-големият пропуск в мача, като сам срещу вратаря ударът му по земя мина покрай вратата.

Все пак в 61-ата минута "червените" стигнаха до заслужено попадение. Кайседо проби по левия фланг и влезе навътре преди да пусне пас по земя към Енрике

Рафаел, който изпревари Христофор Хубчев и от лесна позиция вкара за 1:0.

До края домакините намалиха оборотите, но и не срещнаха трудности в своята отбрана на резултата.