ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в първа среща от полуфиналната фаза в турнира за Купата на България.

Това беше официалния четвърти дебют на Любослав Пенев начело на "червените" и те могат да съжаляват, че не взеха успеха, тъй като в последния половин час играха с човек повече.

Малко след червен картон на Бърнард Текпетей, домакините поведоха в резултата с гол на Тиаго Родригеш, но допуснаха изравняване след попадение на Каули Оливейра.

Така ЦСКА продължава да е без загуба на "Българска армия" в този турнир от 2011-а, но разградчани ще са фаворити за класиране на финала, тъй като имат гол на чужд терен преди реванша, който е на 14 април.

Снимка: Bulphoto

Това беше десето равенство в последните 13 мача между тези два отбора.

Интересен момент около срещата бе, че двамата треньори Пенев и Дамбраускас заложиха общо на един българин в титулярните си състави - десният защитник на ЦСКА Иван Турицов. Не включваме Вандерсон и Сисиньо, които са родени в Бразилия и имат български паспорт.

Първото полувреме под снега в София беше доста скучновато. Единствените точни удари бяха прекалено леки и лесни за спасяване от вратарите. Жером Синклер отправи такъв в началото.

В 30-ата минута силен удар на Текпетей тупна пред Густаво Бусато, но бразилският страж се справи лесно. До края на полувремето Кайседо отправи точен удар с глава, който също беше спасен лесно.

В 53-ата минута Лудогорец поиска дузпа, след като Иван Турицов връхлетя върху Елвис Ману. Сигнал не последва. През първата част имаше подобни притенции и от лагера на "червените" за намеса срещу Жорди Кайседо.

В ответната атака ЦСКА имаше златен шанс да поведе. Енрике Рафаел проби по левия фланг и стреля по земя, но Кристиан Кахлина изби топката с една ръка. Последва центриране от корнер, при което Амос Юга стреля от воле над вратата.

В 60-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след втори жълт картон на Бернард Текпетей, който фаулира Джером Синклер.

Моментът на ЦСКА дойде в 77-ата минута. Тиаго Родригеш откри резултата със силен изстрел след асистенция на Жеферсон, който преди това получи от Георги Йомов.

Малко след това "червените" имаха още една много добра възможност за попадение. Жул Кейта беше изведен сам срещу вратаря, но загуби равновесие и ударът му бе твърде лек.

Само че Лудогорец успя да изравни резултата в 83-ата минута. След центриране от фаул Кирил Десподов, на далечната греда Каули Оливейра засече топката и я прати над Бусато за 1:1.