ЦСКА и Левски завършиха наравно 0:0 в среща от четвъртия кръг на плейофната фаза в Първа лига.

Срещата на "Васил Левски" беше безкрайна битка за всеки сантиметър и не може да се отрече на двата отбора, че дадоха всичко от себе си да стигнат до победата.

Къде липса на късмет, къде на класа, не позволиха гол да падне, въпреки че топката среща по веднъж страничната греда и на двете врати.

Резултатът е неблагоприятен и за двата отбора. ЦСКА скъсява дистанцията спрямо Лудогорец на две точки, но разградчани са с мач по-малко. Левски вече е на осем точки зад шампионите и на пет зад столичния враг.

В мачът на "Васил Левски" преобладаваха исканията за дузпа към съдията Станислав Ставров. И двата отбора имаха претенции по три-четири пъти в хода на сблъсъка, но сигнал нито веднъж не последва. И сякаш правилно.

ЦСКА като отбор, който все още има шанс за титлата, се впусна с по-агресивен стил и владееше повече топката, но твърдата игра на "сините" защитници, сред които Мартин Райнов, който игра на нетипична позиция, не позволи да падне попадение.

Снимка: Bulphoto

Левски игра с множество младоци, които показаха завидно желание. Същото важеше и за играчите на ЦСКА и не случайно бяха показани общо седем жълти картона, от които четири за "сините". Точно експерименталният им състав трябва да е основателна причина за ЦСКА да е по-разочарованият отбор от крайния изход.

В осмата минута дойде първият голям шанс в мача. Удар на Кристиян Малинов от пряк свободен срещна страничната греда на Николай Михайлов.

До около 20-та минута "червените" имаха териториален превес, но след това Левски заигра в по-предни позиции. Головите ситуации обаче се сведоха до един далечен удар на Хали Тиам, който бе неточен.

ЦСКА отвърна с удар с глава на Нуно Пинто след центриране на Иван Турицов, но топката мина до гредата. В 38-та минута и Жоржиньо изпусна, но от много малък ъгъл. Преобладаваха единоборствата и здравата игра в центъра на терена.

Към края на полувремето "червените" натиснаха. Удар на Али Соу мина встрани след намеса на Живко Миланов, а след това и изстрел на Бодуров не бе точен.

В 50-та минута Левски бе много близо догола. Станислав Костов изстреля снаряд от границата на наказателното поле, но топката срещна страничната греда.

До края на срещата изобилстваха грубите влизания и раздаването на картони. ЦСКА бе по-активен в атака, но "сините" направиха няколко опасни контраатаки. Заплаха за вратарите оба