ЦСКА и Лудогорец направиха зрелищно 2:2 в дербито между основните конкуренти за титлата в Първа лига.

Двата тима за шести пореден път не се победиха, но за разлика от скучните си дербита в последните сезони, този път имаше голове и драма.

"Червените" изиграха страхотен мач, като определено трябва да съжаляват, че не взеха три точки от мача. С играта си момчетата на Стамен Белчев показаха, че през този сезон сякаш Лудогорец ще има далеч по-сериозна конкуренция за титлата.

От своя страна деветкратният шампион на България бе тотално надигран, но пък отлично използва шансовете си, като с три положения успя да вкара два гола.

Все пак и двата отбора могат да съжаляват за изпуснатия успех. ЦСКА заради добрата си игра и пропуските на Али Соу, а Лудогорец заради пропиляния шанс в заключителните секунди на мача.

ЦСКА започна агресивно още от самото начало, като натисна в опити за ранен гол. Прекалената мисъл за атаката обаче изигра лоша шега на домакините и миг разсейване им костваше скъпо.

Разградчани стигнаха до първия си шанс и се възползваха. Доминик Янков отлично гардира топката и я продължи към Алекс Сантана, който с външен фалц страхотно я прати във вратата.

Снимка: Bulphoto

Въпреки гола, ЦСКА продължи да атакува и бе по-активният тим на терена, а Георги Йомов дори и нацели напречната греда с хубав удар.

"Червените" също така имаха сериозни претенции за дузпа, след като Козмин Моци бутна с ръка нахлуващия в наказателното поле Жул Кейта. Гвинеецът от своя страна падна доста лесно, а Георги Кабаков прецени, че дузпа няма.

Голът си остана единственият шанс и единствената опасна атака за Лудогорец през полувремето, докато с играта си ЦСКА определено заслужаваше да се оттегли на почивка при равен резултат, но това не се случи.

Доминацията в "червено" продължи и през втората част, а Али Соу пропусна най-чистия шанс за изравняване, след като от стопроцентова позциия с глава заби топката в земята, след която тя прехвърли вратата.

От своя страна Лудогорец можеше да реши всичко, макар и доста рядко да атакуваше. Каули излезе очи в очи с Густаво Бусато и опита да го прехвърли, но с рамо стражът изби.

Все пак напълно логичното се случи в 71-ата минута. При изпълнение на корнер разградчани не изчистиха добре топката, Жул Кейта я овладя и с чудесно насочен удар изравни.

Публиката изригна, а еуфорията обхвана и играчите, които натиснаха объркания си противник, а това доведе до пълен обрат в рамките на три минути.

Греъм Кери отправи удар, а Санкаре отлично се пребори за отбитата от вратаря топка и я прати във вратата за 2:1.

Заслужен обрат за "червените", а в минутите след гола Лудогорец бе тотално объркан тим. В играта на шампионите настана хаос, като ЦСКА този път можеше да реши всичко.

Отново Али Соу имаше две положения, но направи дежурните си пропуски, а това струваше скъпо на "червените".

Сякаш от нищото, влезлият като резерва Ихиньо отправи удар извън наказателното поле, а топката рикошира в бранител и подлъга вратаря, за да влезе във вратата - 2:2.

Така и завърши мачът, като определено заради добрата си игра, ЦСКА може да съжалява, че не си тръгна с трите точки.

В класирането Берое продължава да е лидер с 14 точки, като следва Лудогорец с 12, а ЦСКА и Локомотив (Пловдив) имат по 12.