ЦСКА ще продължи да търси първата си домакинска победа срещу Лудогорец в родния шампионат, след като завърши 1:1 на "Българска армия" в среща от третия кръг на шампионските плейофи.

При повторния дебют на Стамен Белчев начело на столичани, тимът на три пъти нацели гредите, а редовен гол на шампионите беше отменен през първата част. Двата тима си размениха по едно попадение в средата на второто полувреме и си стиснаха ръцете за равенство.

А то е шесто поредно между тези два тима в българския елит, като в днешния мач домакините бяха тези с повече мотивация да търсят успех, тъй като съперникът им вече е шампион за девети пореден път.

Головете на Али Соу и Дан Битон означават, че Лудогорец събира актив от 69 точки и продължава да води с 16 точки на днешния си съперник, който поделя второто място с Левски. Така разградчани са съвсем близо да завършат сезона без загуба в първенството.

Снимка: Bulphoto

Още в петата минута ЦСКА бе много близо да открие резултата. Евандро центрира от левия фланг и Али Соу отклони с глава. Топката срещна страничната греда и излезе в аут.

Малко след това "червените" получиха още един шанс. Тиаго намери Евандро, който стреля в тялото на Сисиньо от малък ъгъл. В последвалия корнер Пламен Гълъбов стреля с глава и Соу отклони топката още веднъж, като тя мина съвсем близо до страничната греда. "Червените" по чудо не поведоха в резултата.

Първият точен изстрел на разградчани не бе по-малко безопасен в 12-ата минута. Антон Неделков с далечен шут принуди Бусато да прави спасяване.

Класата на гостите си пролича две минути по-късно, когато те вкараха топката във вратата. Оливейра намери Мавис Чибота в наказателното поле, който вкара на празна врата. Страничният съдия отсъди засада, но на повторенията се видя, че такава няма.

Следващите минути определено бяха по-силни за "орлите" и те стигнаха до трети точен удар в мача след далечен шут на Оливейра, който също бе париран от бразилския страж на "червените".

В 30-ата минута ЦСКА поиска дузпа за игра с ръка на Сисиньо след центриране на Евандро. Ръката на бразилеца бе плътно до тялото му и правилно сигнал не последва.

До края на полувремето столичани имаха още един шанс, но Владислав Стоянов изпревари Ахмед Ахмедов при едно остро центриране. Лудогорец продължи да владее повече топката, но без резултат.

В началото на втората част "червените" имаха далеч по-основателни претенции за дузпа, когато Ахмедов бе съборен в наказателното поле. Нападателят получи жълт картон за симулация.

В 57-ата минута ЦСКА отново нацели гредата. Тиаго направи двойно подаване с Греъм Кери и стреля технично, като топката срещна напречния стълб. Отново липса на късмет за домакините.

Лудогорец отговори с удар на Жоржиньо с глава в аут след центриране на Сисиньо.

В ответната атака ЦСКА поведе. Кери открадна топката в центъра и подаде на Тиаго, който със страхотен извеждащ пас намери Али Соу. Африканецът не пропусна да реализира сам срещу вратаря - 1:0.

Радостта на "армейците" обаче бе само 10-минутна. В 71-ата минута с фантастично изпълнение на пряк свободен удар Дан Битон изравни резултата.

10 минути преди края на редовното време Али Соу отново нацели гредата - този път със силен шут от сравнително малък ъгъл. Владо Стоянов нямаше шанс да спаси, ако топката бе в очертанията на вратата.

До края на мача ЦСКА бе отборът, който повече търсеше всички точки, но не успя да стигне до нови опасни ситуации.