ЦСКА записа изключително важна за шампионските му амбиции победа като гост на Локомотив Пловдив в отложен мач от седмия кръг на шампионата.

На стадиона под тепетата "червените" сложиха край на серията си от 3 поредни мача без победа на този терен, измъквайки много трудно трите точки след труден успех с 1:0.

Единственото попадение бе дело на сърбина Лазар Туфегджич, благодарение на когото ЦСКА увеличи на 5 точки аванса си на първото място.

"Армейците" имат вече 40 точки, а Лудогорец е с 35, но и два мача по-малко. Локомотив пък остава на четвъртото място с 30 точки.

Срещата започна динамично и с много единоборства в центъра на терена, а първият изгоден шанс за попадение се откри пред Лазар Туфегджич, който бе изведен зад защитата и прехвърли вратаря, като топката излезе в аут.

В ситуацията бе отсъдена засада, но на повторението се видя, че решението на рефера е спорно. Така или иначе гол нямаше.

БТА

Моментът за "червените" дойде в 28-ата минута след немалка доза късмет. При опит за изчистване топката рикошира в Тибо Вион и отиде в Иван Турицов, който подаде на Туфегджич и плеймейкърът реализира на празна врата.

След попадението домакините реагираха мигновено и натиснаха сериозно ЦСКА в собствената им половина. До почивката обаче "армейците" успяха да запазят преднината си, въпреки че статистиката бе категорична - 70 срещу 30 процента владение на топката в полза на Локомотив.

БТА

Втората част започна така, както завърши първата - с огромен домакински натиск. Положенията пред Бусато се редяха едно след друго, а ЦСКА изпитваше сериозно затруднение да изнесе топката в предни позиции. Показателен е и фактът, че първият ъглов удар за "аремейците" дойде чак в 60-ата минута на мача.

Играчите на Саша Илич продължаваха да удържат съперника, дори и с цената на малко по-груба игра. При едно подобно единоборство капитанът на ЦСКА Иван Турицов получи жълт картон и Илич побърза да го извади от игра.

БТА

В 78 минута Локо изпусна пореден отличен шанс за гол, след като Димитър Илиев изведе Евандро зад гърба на "червената" отбрана, но Евандро стреля в ръцете на Бусато.

Само минута след това на терена се случи сериозен инцидент. Защитникът на ЦСКА Мено Кох бе повален на тревата и ударилошо главата си, след което изпадна в безсъзнание. Лекарският щаб на гостите се намеси светкавично и успя да го свести. Кох бе изнесен на носилка, а гостите останаха с човек по-малко на терена, защото вече бяха извършили всичките си позволени смени.

До края ЦСКА се прибра плътно в защита и успя да парира всички атаки на домакините, записвайки много важна пета поредна шампионатна победа, разочаровайки 10 000 фенове на Локомотив по трибуните.