ЦСКА допусна тежка загуба в първата си контрола от лагера в Испания и втора преди пролетния дял на българския шампионат. "Червените" отстъпиха на втородивизионния германски отбор Нюрнберг с 0:5 в Марбея.

Поражението за столичани идва след пет дни след убедителната победа с 4:0 над казахстанския Каспий, но добрите впечатления бързо бяха заличени.

Германците, които са на две точки от зоната на изпадащите във втора Бундеслига, почти изцяло надиграха българския си съперник. Бившият играч на Лудогорец Върджил Мисиджан не игра в срещата за Нюрнберг. От своя страна ЦСКА на Милош Крушчич излезе с най-доброто в титулярния състав, но се представи под очакванията. Това е най-голямата загуба за армейския клуб от онова 0:8 срещу Литекс през 1998-а.

"Червените" можеше да поведат още в началните секунди, но Рубен Пинто не успя да преодолее вратаря с шут от границата на наказателното поле.

Нюрнберг нанесе своя удар в рамките на три минути, когато паднаха първите два гола.

В 29-а минута Феликс Лохкемпер откри резултата, след като завърши продължителна атака, при която трима играчи на Нюрнберг опитаха да вкарат, но ударите им бяха блокирани, преди Лохкемпер да завърши с точен изстрел от 7-8 метра.

Три минути по-късно грешка на Пламен Гълъбов позволи на германците да организират нова атака, която завърши с втори гол на Лохкемпер, който този път се разписа с ефектно воле.

ЦСКА опита да се върне в мача след почивката, но удар на влезлия като резерва Томи Юрич бе спасен от стража на Нюрнберг.

В 66-а минута интригата окончателно приключи, след като Греъм Кери засече топката в собствената мрежа след центриране на Михаел Фрай и германците поведоха с 3:0. Михаел Фрай отбеляза четвърти гол за Нюрнберг в 72-а минута.

Малко преди края новото попълнение Ахмед Ахмедов можеше да върне един гол, но пропусна.

В последната минута на мача Пламен Гълъбов извърши нарушение и реферът отсъди дузпа, която Йоханес Гайс превърна в гол за крайното 5:0.

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 14. Вив Соломон-Отабор, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу (Черниаускас, Шаламанов, Малинов, Чорбаджийски, Антов, Джеси, Давидов, Ахмедов, Юрич, Турицов, Кери, Йорданов)

НЮРНБЕРГ: 26. Матениа, 3. Мавропанос, 4. Шренсен, 6. Хандверкер, 7. Лохкемпер, 8. Доведан, 11. Зрелак, 15. Нюрнбергер, 16. Черин, 17. Хак, 28. Мюл