ЦСКА постигна победа с 4:2 при гостуването си на Ботев във Враца в любопитна среща от осмия кръг на българския футболен шампионат.

"Червените" взеха четвърти успех в пет мача и така се изкачиха до четвъртата позиция във временното класиране с 13 точки. В същото време врачани остават седми с девет точки.

Георги Йомов на два пъти, Брадли Мазику и Йоан Баи бяха точни за гостите, а за домакините реализираха Дориан Бабунски и Мирослав Маринов.

Ботев продължава да е много удобен съперник за ЦСКА, като в 13-и пореден мач от всички турнири победата е за "червените". Тя идва дни след тежката загуба от Рома в Лигата на конференциите.

Интрига имаше и извън стадиона, тъй като феновете на ЦСКА излязоха от сектора си за да гонят такива на Левски, които заплашително са тръгнали към колите им. В крайна сметка до сблъсъци не се е стигнало и "червените" се върнаха на стадиона.

Резултатът на Стадион "Христо Ботев" изненадващо бе открит от домакините още в седмата минута.

Вратарят Димитър Евтимов и Асен Дончев се сблъскаха, и това дойде като подарък за Дориан Бабунски, който вкара на празна врата.

Радостта на врачани обаче бе помрачена само девет минути по-късно. Йоан Баи центрира от левия фланг и Георги Йомов засече с едно докосване пред далечната греда без да остави шанс за Красимир Костов - 1:1.

Обратът стана пълен в 39-ата минута. Брадли Мазику измъкна топката от защитата на Ботев и побърза да стреля от близка дистанция, пращайки топката във вратата за 2:1.

Асистентът на първия гол Баи успя и да се разпише в 50-ата минута. Той се откъсна от отбраната след пас на Жорди Кайседо и вкара сам срещу вратаря. Първоначално голът беше отменен с отсъждане за засада, но ВАР показа, че такава всъщност няма - 3:1.

В средата на втората част Георги Йомов можеше да покачи резултата, но пропусна сам срещу Костов, който добре затвори ъгъла.

Вместо това Ботев вкара втори гол в 73-ата минута. Красимир Тодоров отклони в наказателното поле към резервата Мирослав Маринов и последва страхотен шут за 2:3.

ЦСКА си върна двата гола аванс 81-ата минута. Георги Йомов се прокрадна между двамата централни защитници на домакините и стреля по земя срам срещу Костов за 4:2.

В продължението на срещата столичани можеше да вкарат пети гол, но Греъм Кери нацели гредата.